Jotashield Super Durable

 

Jotun Boya, bir ilke imza atarak 20 yıla kadar mükemmel koruma sunan yeni dış cephe ürünü Jotashield Super Durable ile yapılarınıza değer katmaya devam ediyor.

Jotashield Super Durable, konvansiyonel boya sistemlerine kıyasla dört kat yaşam ömrü sunan yeni dış cephe ürünüdür. Bir binanın ortalama yaşam süresine denk gelen 20 yıl boyunca yapıyı dış koşullara karşı korurken estetik bir görünüm kazandırır. Bu özelliği ile yaşam maliyet eğrisi dikkate alındığında bakım-tutum maliyetlerinde büyük avantajlar sağlayarak uzun dönemli çözümler sunmaktadır.

 

 

Jotashield Extreme

 

Klasik bir dış cephe boyası, güneş ışınıyla gelen kızılötesi ışınların sadece bir kısmını geri yansıtır. Geri kalan kızıl ötesi ışınlarını ise bina, içine çeker. Bu ısı, binanın iç  cephesine doğru ilerler ve iç ortam sıcaklığının artmasına neden olur.Jotashield Extreme’in, bağımsız kuruşlar tarafından onaylanan testte, kızılötesi ışınları standart  boyalara kıyasla iki kat daha fazla geri yansıttığı tespit edilmiştir. Jotashield Extreme ve standart boya ile boyanmış iki yüzeyin sıcaklıkları karşılaştırıldığında Extreme  ile boyalı yüzeyin 20oC daha serin olduğu görülmektedir.

Yüzey sıcaklığının yanısıra Jotashield Extreme, binanın iç ortam sıcaklığında da rol oynamaktadır. Jotashield Extreme ile boyanmış bir binanın iç ortam ısısının,  renge bağlı olarak, normalden 5oC daha serin olduğu yapılan testlerde görülmektedir. Böylece, Jotashield Extreme ile hem elektrik sarfiyatlarında düşüş, hem de soğutma maliyetlerinde avantaj sağlanmaktadır.

Jotashield Topcoat Silk

 

%100 saf akrilik bağlayıcılı, yüksek kaliteli, zorlu iklim koşulları ve UV dayanımı için üretilmiş, çevre dostu, dış cephe boya serisidir. Düşük kir tutma özelliklerine  sahiptir.

Jotashield Tex Ultra

 

Üstün çatlak köprüleme özelliğine sahip, esnek boya sistemi

1.4mm'ye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip esnek boya sistemi; %100 saf akrilik, yüksek kaliteli, UV dayanımlı, çevre dostu, dış cephe boyası. Yarı mat, portakal kabuğu görünümündedir. İngiltere'nin bağımsız Taywood laboratuvarlarında test edilmiş ve onaylanmıştır.

Jotashield Tex Fine

 

Yarı mat, dayanıklı, esnek ve ince tekstürlü dış cephe boyası.

%100 saf akrilik, çevre dostu, binaların dış cepheleri için su ve alkali dayanımı sağlayan özel bağlayıcılı, 0.5mm'ye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip dış cephe boyası

Dış Cephe Astarları

Jotashield Penetrating Primer

 

Mükemmel nüfuz özelliği ve alkali dayanımına sahip solvent bazlı astar.

Yüksek kaliteli, solvent ile inceltilebilen astar. Çok iyi nüfuz etme özelliğine sahiptir. Alkali dayanımı yüksek bir film oluşturur. Tebeşirlenmiş dış yüzeyler için uygundur.

 

Jotashield Alkali Resistant Primer

 

Jotashield Alkali Resistant Primer

Dış cepheler için çevre dostu astar

Çok iyi yapışma özelliklerine sahip, yüksek kaliteli akrilik astar.

Jotashield Clear

 

Jotashield Clear uzun süreli dayanıma sahip şeffaf bir son kat olup su bazlı, özel silikon bağlayıcısı sayesinde uygulandığı yüzeye düşük kir tutma özelliği kazandırır. Dış ve iç cephe uygulanan su bazlı son kat boyaların parlaklık ve dayanımlarını arttırma amacıyla kullanımları idealdir.
Su bazlı son kat boyalar, dekoratif uygulamalar, efekt uygulamaları (Metallic ürünleri) ve tekstürlü sistemlerde şeffaf bir kat olarak uygulanır. Ürün aynı zamanda neme karşı bariyer görevi görür.

Jotashield Tex Medium

 

Jotashield Tex Medium sert agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif bir görünüm veren parlak, su bazlı, esnek, 100% saf akrilik reçineli bir boyadır.
Dış cephelerde, çimento sıvalı, beton, tuğla gibi yüzeylerde kullanılmalıdır. Ürünün suya ve hava şartlarına dayanımı yüksektir. Jotashield Tex Medium kristal mercan rulo ile uygulandığında yüzeyde dekoratif tekstür oluşturarak, az miktarda bulnan ondülasyonları da ortadan kaldırır. Ürün, bağımsız olarak Taywood Engineering Laboratuvarı - İngiltere'de test edilerek 0.7 mm çatlak köprüleyebildiği kanıtlanmış ayrıca Karbon Dioksit Difüzyonu, Su Buharı Geçirgenliği ve Su Geçirimsizlik testlerine tabi tutulmuştur.

Jotashield Topcoat Matt

 

Jotashield Topcoat Matt, 100% saf akrilik reçinesi ile en zorlu iklim koşullarına dayanım sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş su bazlı bir boyadır. Bu özel reçine teknolojisi sayesinde aktif betonu karbonlaşmaya karşı korur. Dış cephelerdeki yüzeylerin korunması ve görünümlerinin iyileştirilmesi için ideal bir üründür. Tadilat işlerinde kullanılması tavsiye edilir.
Dış cephede karşılaşılan bir çok yüzeye; özellikle çimento ve beton yüzeylere uygulanması tavsiye edilir.

Roofguard

 

Roofguard emülsiyon esaslı, yüksek dayanımlı, kalın, esnek, su yalıtım kaplamasıdır.
Roofguard çatıların korunması amacıyla kullanılmalıdır. Kılcal çatlakları doldurup köprülerken aynı zamanda mükemmel yapışma kabiliyeti ile pürüzsüz bir tabaka oluşumu sağlar. Roofguard aynı zamanda, yalıtım için kullanılan poliüretan esaslı ekspande körüklerin U.V. ışınlarının zararlarından korunması amacıyla da uygundur.

© 2016 Ali Ergülcü İnşaat