Uzun Ömürlü Ahşap Koruma Sistemleri

Jotun ahşap koruma sistemleri, hava sıcaklığı -50oC ile +35oC arasında değişen Norveç'te gösterdiği üstün performans sayesinde tüm Dünya'da tercih edilen bir marka olmuştur. Farklı ürün  seçenekleri ve renk alternatifleri ile ahşap yapılarda hem koruma hem de estetik sunan ahşap ürün serisini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Demidekk Optimal

 

Demidekk Optimal, uzun yıllar süren koruma sağlaması için formüle edilmiş opak görünümlü dış cephe ahşap boyasıdır. Demidekk Optimal, ham ahşapta kullanılabileceği gibi daha önceden boyanmış saydam ya da opak son katların üzerine de uygulanabilir. Yeni yüzeylerde benzersiz örtücülüğünün yanı sıra  ahşabın damarlarının kaybolmasını engellemektedir.

Uzun Ömürlü Ahşap Boyası "Demidekk Optimal"

 

Dış cephe ahşapta en az 8 yıl bakım tutum gerektirmeden mükemmel koruma sağlayan Jotun "Demidekk" ahşap koruma serisi, mimar ve mühendislerin vazgeçilmez boya sistemi haline  gelmiştir. Ahşap koruma sistemlerinde lider çözümler sunan Jotun Boya, Demidekk serisini Avrupa'nın en gelişmiş ve en deneyimli ahşap laboratuvarlarından olarak bilinen Norveç'teki  Jotun Sandefjord komplekslerinde geliştirilmiştir.Jotun ahşap koruma sistemleri, hava sıcaklığı - 50oC ile +35oC arasında değişen Norveç'te gösterdiği üstün performans sayesinde tüm  dünyada tercih edilen bir marka olmuştur. Bu zorlu iklim koşullarına göre formülize edilmiş olan Jotun ahşap koruma sistemleri sürekli geliştirilmiş ve üstün teknolojik ürünler üretilmiştir.

Jotun Boya, yıllar süren ar-ge çalışmalarının sonucunda eşsiz renk dayanımı ve nem dengeleyici özelliğine sahip Demidekk Optimal'i geliştirmiştir. Visir astar ile birlikte kullanılan  Demidekk Optimal'in mükemmel koruma sağladığı ispatlanmıştır.  Demidekk Optimal yeni geliştirilmiş olan AMA(alkid modifiye akrilik)teknoloji üzerine geliştirilmiştir. Bu yeni teknoloji, akrilik ve alkid boyaların tüm avantajlarını sunmaktadır. Alkid yağı, oluşturduğu film tabakası sayesinde ahşaba daha az nemin ulaşmasını ve boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamaktadır..

Akrilik ise yıllar süren renk dayanımı ve üstün UV koruması sağlamaktadır; mükemmel renk dayanımı, üstün kapatma özelliği, bakım tutum arası daha uzun olan eşsiz koruma özelliğine sahiptir.

 

 

Trebitt

 

Alkid ve Çin ahşap yağı bazlı, su geçirimsiz, ahşabı küf ve mantar oluşumu ve UV ışınlarına karşı koruyan, şeffaf ahşap koruyucudur. Multıcolor Bilgisayar sistemi ile renklendirilebilir.

Visir

 

VISIR NATUREL LF 50 alkid yağ bazlı, yüksek nüfuz etme ve mükemmel yapışma özelliğine sahip bir astar ürünüdür. Visir, güneşin zararlı etkilerine karşı koruma amacı ile özel olarak pigmentlendirilmiş olup, ham ahşap görünümünü andıran bir renge sahiptir. mantarlaşmaya karşı son derece güçlü ajanlar ihtiva ettiğinden, ahşabın yüzeyini mantarlaşmaya karşı korur ve ahşabın deforme olmasını önler. Demidekk Optimal ile birlikte ahşabı dış etkenlerden en iyi şekilde korur.

 

Benar

 

Uzun yağlı alkid reçine bazlı, sert ahşaplar için uygun koruma özelliklerine sahipi UV filtrelii üstün kalitede bir ahşap verniğidir. Parlak, mat ve  UVR(pigmentli) tipleri mevcuttur.

© 2016 Ali Ergülcü İnşaat